Karasu’ya nasıl gidilir

Karasu'ya nasıl gidilir

İstanbul’dan ulaşım;

Karasu’ya TEM otoyolundan Adapazarı’na gelip,  Adapazarı gişelerinden çıktıktan sonra Ankara yönündeki Adapazarı şehir girişinden girebilirsiniz. Adapazarı girdikten yaklaşık 500 metre kadar sonra, sağ tarafta Karasu yol ayrımını göreceksiniz. Bu yola girip, Karasu’ya ulaşabilirsiniz.

Harem ve Esenler otogarlarından, Sakarya VİB ve SEV firmaları, direk olarak Karasu’ya bir saat aralıklarla seferler düzenlemektedir.

Karasu, İstanbul arasında yaklaşık 3 saatlik mesafe bulunmaktadır.

Ankara’dan ulaşım;

Karasu’ya TEM otoyolundan Adapazarı yönüne doğru gelip, Akyazı gişelerinden çıktıktan sonra D-100’de yaklaşık 20 km. gidip Adapazarı’na gireceksiniz. Adapazarı girdikten yaklaşık 500 metre sonra sağ tarafta Karasu yol ayrımı var. Buradan Karasu’ya ulaşabilirsiniz.

Karasu, Ankara arasındaki mesafe yaklaşık 4 saattir.

Alternatif olarak Karasu’ya, sahil yolundan da ulaşmak mümkün.

Otobüs ile;

Adapazarı terminaline geldikten sonra, Karasu’ya her 10 dakikada bir minibüs seferleri bulunmaktadır.

Havayolu ile;

Sabiha Gökçen Havaalanı Karasu’ya yaklaşık 2 saat’lik uzaklıktadır. Adapazarı’na Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan seferler mevcuttur.

6 thoughts on “Karasu’ya nasıl gidilir

  1. Karasu dan serdivan kampuse nasıl gidilir acaba oraya tasinmayi düşünüyorum ama herhangi bir otobüs hattı bulamadim

    1. Merhaba.
      Karasu’dan Adapazarı/Serdivan istikametine direk giden otobüs seferi bulunmamaktadır. Bunu yapabilmek için, Karasu terminalden öncelikle Adapazarı Kuzey Terminal bölgesine ulaşmanız daha sonra oradan direk olarak ister Serdivan isterseniz de Kampüs’e gidebileceğiniz Belediye otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir