Karasu’da satılık daireler

Karasu’da satılık daireler

Karasu’da satılık daireler

Marmara bölgesinin son yıllardaki en büyük turizm merkezlerinden biri haline gelen Karasu, emlak sektörünün de hızla geliştiği bir ilçe oldu. Özellikle 2010 yılı sonrasındaki yatırımlar ile adından söz ettiren Karasu, yerli yabancı birçok firmanın gözdesi haline geldi. Hal böyle olunca, Karasu’daki satılık ev  fiyatları da giderek yükselmeye başladı.

2010 yılı öncesi Karasu’da satılık ev fiyatları ortalama 40.000 tl seviyesindeyken , 2015 yılı itibari ile satılık ev fiyatları ortalama 70.000 tl seviyesine ulaştı.

Özellikle yakın illerden oldukça rağbet gören Karasu; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Ankara’daki turizm yatırımcılarının ilgi odağı konumuna geldi.

Karasu’da yer alan satılık evlerde en çok ilgiyi ise Karasu sahil bölgesi çekiyor. Bu alanda da Plaj, 32 evler ve Akkum bölgeleri liste başı konumunda. Karasu’da en çok tercih edilen satılık evler ise 1+1 ve 2+1 şeklindeki yazlıklardan oluşuyor.

Yapılan emlak yatırımları ile her geçen gün büyüyen ve gelişen Karasu’da kat içindeki dairelerden çok, site içinde bulunan satılık ev’ler daha fazla ilgi görüyor.

Karasu’da satılık evlerin fiyat ortalaması ise denize yakınlığı ile doğru orantılı olarak değişiyor. Denize yakın bölgelerdeki satılık evler ile denize uzak bölgelerde yer alan satılık evler arasında ciddi bir farkı oluştuğunu söylemek mümkün.

Liman inşaatı, tren yolu inşaatı, Karadeniz sahil yolu üzerinde yer alması, İstanbul ve Ankara gibi büyük illere yakınlığı ile dikkat çeken Karasu’da ilerleyen yıllarda satılık evlerin fiyatlarının daha da yükseleceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir