Karasu yeni mahalle

Karasu yeni mahalle

Karasu yeni mahalle

Karasu’nun en çok ziyaretçi çeken bölgelerinden biridir. Karasu Yeni mahalle kendine has özellikleri ile dikkat çekmektedir. Sakarya nehrinin, Karadeniz ile birleştiği noktaya ev sahipliği yapan Karasu Yeni Mahalle, gerek günü birlik ziyaretçiler, gerekse yerel halk tarafından en çok ziyaret edilen bölgelerden biri konumundadır.

Karasu yeni mahalle, Sakarya nehrinin Karadeniz’e döküldüğü alanda, nehir kenarında ardı ardına sıralanmış restoran ve aile çay bahçeleri ile ziyaretçilerine eşsiz bir manzara sunmaktadır. Sakarya nehrinin ve Karadeniz’in birleşmesi ile oluşan ahenk ile ziyaretçilerine görsel bir şölen sunan Yeni mahalle, Karasu’nun en gözde bölgelerinden biridir.

Karasu Yeni mahalle’ye ulaşım son derece kolay olup, Karadeniz sahil yolu üzerinden direkt olarak ulaşım sağlanabilmektedir. Bunun dışında konumu itibari ile Karasu merkezinin biraz dışında olmasına rağmen Karasu Yeni mahalleye, toplu taşıma araçları ile de ulaşabilmek mümkündür.

Karasu Yeni mahallede, isterseniz alkollü alkolsüz içeceklerin yer aldığı restoranlarda oturup Sakarya nehrinin ve Karadeniz’in tadını çıkarabilir, isterseniz de aile çay bahçelerinde zaman geçirebilirsiniz.

10 thoughts on “Karasu yeni mahalle

  1. Bu zamana kadar hiç merak etmemiştim ama resimler açıkça iştahımı kabarttı. soğuğu hissettiğim Şu günlerde yazı özlettin bana

  2. Böyle yöresel ezgilerini korumayı başarmış şehirleri seviyorum, keşke hepsini görebilsek ve en sonunda birinde sessiz sedasız yaşasak 🙂

  3. Karasu yeni mahalle gidmeye fırsatım olmadı fotoğrafdan bakınca güzel’e ebenziyor inşallah gitme fırsatı bulurum 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir