Karasu tren projesi güzergahı belli oldu

Karasu tren projesi güzergahı

Karasu’ya yapılması planlanan tren yolu projesi için güzargah belli oldu. Henüz tam olarak yapımına başlanılmayan proje ile ilgili önümüzdeki günlerde ilk adımın atılması bekleniyor. Uzun yıllardır Karasu gündemini oluşturan, Karasu tren yolu projesi, Karasu’nun çehresini de değiştirebileceği ve bu sayede Karasu’da sanayileşmenin yolu açılacağı söyleniyor.

Karasu tren yolu projesine göre, Adapazarı merkezden başlayan tren, sırası ile Karasu, Ereğli, Zonguldak’tan geçerek Bartın’a ulaşacak. 

Yapılacak proje ile Karasu’nun ekonomisine ciddi bir kazanç sağlayacağı ve bu sayede yerli yabancı birçok firmanın üretim yeri olarak Karasu’yu tercih edebileceği söyleniyor. Henüz projeye başlanılmamış olsa da birçok uluslararası firmanın bu projeyi takip ettiği ve projenin hayata geçmesi ile birlikte Karasu’ya yatırımların artacağı beklenilmekte. 

One thought on “Karasu tren projesi güzergahı belli oldu

  1. Zonguldak, Bartın arası kara yollarının ne kadar berbat ve bozuk olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu demir yolu projesi sürekli bu güzergahta ulaşım sağlayan insanlar adına çok faydalı olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir