İstanbul’a yakın tatil yeri

İstanbul’a yakın tatil yeri

Yaz aylarının yaklaşması ile beraber tatilcilerin bir bölümü Akdeniz sahillerine doğru planlar yapsa da ciddi bir bölümde iş ve zaman gibi bazı sorunlardan dolayı yakın bölgeleri tercih edebiliyor. İstanbul’da çalışan, Akdeniz ve Ege sahillerine gitmeye zamanı olmayan birçok ailenin aradığı en önemli özellik İstanbul’a yakın tatil yeri oluyor.

İstanbul’a yakın tatil yeri diyince tabi ki ilk akla gelen yerlerden biri, Sakarya Karasu. Yaklaşık olarak 2 saat kadar uzaklıkta olan Karasu, deniz, kum ve güneşin bir arada olduğu doğanın yeşili, denizin mavisi ile birleşmiş sürekli gelişen bir ilçe.

İstanbul’dan Karasu ulaşım 2 saat!

Karasu’ya ulaşım için İstanbul’un birçok noktasından otobüs seferleri bulunmakta. Esenler otogarı veya Harem’den direk olarak Karasu’ya kalkan. Sev Turizm ve Vip Turizm mevcut. Otobüs ile Karasu’ya ulaşım ortalama 2.5 saat kadar sürmekte. Bireysel arabası ile gelecek olan ziyaretçiler için iki alternatif mevcut. İster E5 karayolu (d100) üzerinden ister ise Otoban üzerinden gelinebilir.

Yazları ortalama 3 ay süren Karasu’da zaman zaman yaz yağışları görünse kavurucu sıcaklıklara da rastlanılmakta. Tipik bir Karadeniz özelliği taşıyan suyu ile oldukça eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Aynı zamanda Karadeniz suyu özelliği taşıyan denizi için her ihtimale karşı Karasu Belediyesi tarafından birçok Cankurtaran ile güvenlik sağlanmakta.

Türkiye’nin en uzun kumsalına sahip!

Tüm Türkiye tarafından bilinen, kendine has deniz kumu ile romatizma gibi bazı hastalıklar için oldukça şifalı olduğu söylenmekte. 21 Km uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun, Dünya’nın ise en uzun 3. Kumsalına sahip olan Karasu, bu özelliği ile dikkat çekmekte.

Kış nüfusu 50 bin civarı olan Karasu’da yaz nüfusu ise ortalama 500-800 bin arasında seyretmekte. Oldukça fazla gezilecek mekanı ve yeri olan Karasu, diğer birçok rakibinden bu alanda öne çıkmakta.

Karasu’da gezilecek yerler

  • Maden Deresi
  • Acarlar Longozu
  • Küçükboğaz Gölü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir