Karasuda memur olmak nasıldır

Karasuda memur olmak nasıldır

Karasuda memur olmak nasıldır

Karasuda devlet memuru olarak çalışmak kazandığınız paranın cebinizde kalması için önemli bir artıdır. Zira büyükşehirlerde bu durum tam tersine olacaktır. Karasuda yaşayan memurların genellikle Karasu’dan memnun olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle kış aylarında oldukça sakin bir yaşantının hakim olduğu Karasu’da yaz ayları ise tam tersine bir durum göstermektedir.

Karasuda çalışan memurlar için aile bireyleri ile beraber gidebilecekleri Küçük Boğaz aile piknik yerleri bulunmaktadır. Bu yerler dışında irili ufaklı bir çok işletmede de gönül rahatlığı ile zaman geçirebilirler. Bu bakımdan Lumoss Kafe ve Restoran en çok tercih edilen mekanların başında gelmektedir.

Karasuda yaşayan memurlar için, güneşli ve güzel günlerde gezebilecekleri Acarlar Longozu, müthiş doğası ve güzellikleri ile Maden Deresi veya Sakarya nehrinin denize döküldüğü bölge olan Yeni mahallede sevdikleri ile rahatça gezebilecekleri turistik yerleşim merkezleridir.

Karasuda yaşayan memurlar, Karasu merkezinde hemen hemen herşeyi bulabilirler. Alışveriş yerleri, eğlence mekanları ve zaman geçirebilecekleri restoranlar. Karasu’nun heryerine ulaşım son derece rahat sağlanmaktadır. Sadece yaz aylarında belirli günlerde ve saatlerde trafik sıkışıklığı yaşanmaktadır. Bunun dışında istediğiniz her yere hem özel aracınız hem de minibüsler ile rahatça gidebilirsiniz.

Yapımına hali hazırda devam edilen Karasu AVM’si ile bu alanda oluşan eksiklikte giderilmektedir. Karasu Alışveriş Merkezi, Karadeniz sahil yolu üzerinde bulunmaktadır. Aynı zamanda Carrefour gibi alışveriş merkezlerini de Karasu’da bulmak mümkündür.

Dilerseniz sahil kesiminde canlı müzik mekanlarında zaman geçirebilir dilerseniz restoranlarda aileniz ile beraberce güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Yeni açılacak olan Karasu AVM’si ile Sinema keyfinizi de yaşayabilirsiniz. Yeni yapılan AVM ile uzun yıllardır sinema salonuna hasret Karasu halkının bu ihtiyacı yakın zamanda gerçekleşecektir.

Karasuda memur olan bireyler için en büyük artılardan biride Karasu’nun büyük şehirlere olan yakınlığıdır. İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Ankara gibi illere çok kısa sürede ulaşmak mümkündür. Memur aileler alışveriş tercihleri için genellikle Sakarya merkezini veya Kocaeli’yi tercih etmektedir.

Karasuda gezilebilecek yerler

  • Acarlar Longozu
  • Maden Deresi
  • Yeni Mahalle
  • KüçükBoğaz Gölü