Karasuda denize girilir mi

Karasuda denize girilir mi

Karasuda denize girilir mi

Karadeniz’in kıyısında yer alan Sakarya Karasu ilçesi, bu özelliği ile özellikle yaz aylarında ciddi derece turist çekmekte. Hemen hemen her bölgesinde denize girme imkanı bulunan Karasu’da sahil hattı boyunca irili ufaklı bir çok işletme bulabileceğiniz gibi ücretsiz olarak da deniz ve kumsalın keyfini çıkartabilirsiniz.

Karasu’da Plaj, 32 Evler ve Akkum adı altında sahil boyunca uzanan 3 farklı tatil bölgesi bulunmaktadır. Bu bölgelerinin her birinde ister işletmelere ait alanlarda tatil keyfini sürebilir isterseniz de halka açık alanlarda tatilinizi yapabilirsiniz.

Karasu’nun sahil hattı toplamda 22 kilometre boyunca uzayıp gitmektedir ki bu özelliği ile Türkiye’nin en uzun kumsalına sahiptir. Kumsal boyunca eğlence mekanları, kafeler ve çeşitli restorantlar bulmak mümkün.

Karasu sahili boyunca her yerde denize girilebilmektedir. Sadece Yeni mahalle olarak tabir edilen ve Sakarya nehrinin Karadeniz’e döküldüğü alan olan bu bölgede deniz turizmi, diğer bölgelere göre daha az gelişmiştir. Diğer bölgeler ise tüm yaz boyunca kalabalık ve cankurtaran hizmeti mevcuttur.

En düzgün deniz genellikle 32 Evler bölgesinde rastlanılmaktadır. Denizin yapısı gereği bu bölge diğer bölgelere göre daha güvenlidir diyebiliriz. En derin bölge ise genellikle Akkum olarak tabir edilen yerleşim alanında rastlanılmaktadır. Plaj bölgesi ise yaz turizminin en canlı ve en kalabalık olarak gerçekleştiği alandır. Genellikle turistler merkezi konumu nedeni ile plaj bölgesini tercih etmektedirler.