Mehmet İspiroğlu’ndan İstanbul Deniz Otobüs’ü (İDO) Açıklaması

Mehmet İspiroğlu'ndan İstanbul Deniz Otobüs'ü (İDO) Açıklaması

Karasu Belediyesi, ilçeye deniz otobüsü seferleri yapılabilmesi için İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) İşletmeleri ile görüşme trafiğine başladığını duyurdu. Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Hayata geçirmeyi planladığımız bu proje ile Karasu’nun İstanbul ayağını bir basamak daha kuvvetlendireceğimiz düşüncesindeyim” dedi.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, yaz sezonu için Karasu’yu tercih eden İstanbullular için, İstanbul’dan Karasu’ya deniz otobüsü seferi düzenlemek için görüşmeler yaptıklarını açıkladı. İspiroğlu; “Bulunduğumuz bölge içerisinde Turizm cenneti konumundayız. ‘Bu Şehre Aşığız ve Bu Şehri Seviyoruz’ sloganı ile çıktığımız yolda her geçen gün vatandaşlarımız adına farklı bir yeniliği ilçemize kazandırma gayreti içerisindeyiz” dedi.

Tatilcilerin büyük kısmı İstanbul’dan geliyor.

 Yaz sezonunda Karasu nüfusunun 10 kat arttığına dikkat çeken İspiroğlu, “Yaptığımız analizler sonucunda, farklı illerden ilçemize gelen tatilcilerin büyük kısmının İstanbul’dan geldiğini görüyoruz. Hayata geçirmeyi planladığımız bu proje ile Karasu’nun İstanbul ayağını bir basamak daha kuvvetlendireceğimiz düşüncesindeyim” ifadelerine yer verdi.

Emin adımlarla ilerliyoruz

 Mehmet İspiroğlu; “Karasu adım attığı her başlık altında Türkiye’nin lider ilçelerinden biri olma konumunda. Tarım, Hayvancılık, Turizm ve Sanayileşme kollarında hükümetimizin de desteği ile emin adımlarla yürüyoruz. İlçemizde faaliyete geçen limanımızın ardından Karasu İstanbul arası deniz yolculuğu gibi bir çalışmayı hayata geçirmeyi düşünüyoruz” dedi.