Sev turizm karasu

Sev turizm karasu

Sev turizm karasu

Kuşkusuz Karasu’da ulaşımın bir numaralı adresi Sev Turizm. Her geçen gün hızla artan turist akınına yıllardan beri en iyi hizmeti vererek sorunsuz ulaşım sağlayan Karasu sev turizm bu alanda ilk olma özelliğini taşıyor.

Uzun yıllardan beridir, İstanbul-Sakarya-Karasu üçgeninde direkt ulaşım imkanı sağlayan sev turizm, Karasu’nun tanıtımında da yapmış olduğu hizmetler ile de iyi bir yer edindi. Uzun yıllardır devam eden ulaşım hizmeti ile kaliteli ve tecrübeli personeli ile beraber öne çıkan firma, Karasu’nun bu alanda en iyi firması konumunda.

İstanbul harem otogarından direk olarak Karasu’ya ulaşım sağlayan sev turizm, aynı zaman da Karasu’dan da direk olarak İstanbul harem otogarına ulaşım sağlamakta. Servis imkanı da bulunan Karasu Sev Turizm, İstanbul’un neredeyse her yerine bu hizmeti verebilmekte.

Mercedes Benz marka lüks araçlar ile İstanbul’dan Karasu’ya direk ulaşım sağlayan firma, İstanbul harem otogarından saat başı kalmakta olup aynı şekilde Karasu terminalinden de İstanbul’a ulaşım sağlamaktadır.

Ulaşım filosunu her geçen gün arttıran Karasu sev turizm özellikle yazın artan ziyaretçi akınına en iyi şekilde cevap verebilmek adına tüm şartlarını zorluyor. Yazın bazı dönemlerde yarım saatte bir İstanbul-Karasu arası ulaşım sağlayan sev turizm, kış aylarında ortalama 1 saat aralıklarla ulaşım sağlamakta.

Sev Turizm Karasu iletişim bilgileri

  • Karasu sev turizm iletişim: 0264 718 27 18
  • Kocaali sev turizm iletişim: 0264 812 28 12
  • Adapazarı sev turizm iletişim: 0264 275 82 75
  • İstanbul harem sev turizm iletişim: 0216 391 36 06
  • İstanbul esenler sev turizm iletişim: 0212 658 10 54-54

Daha fazla bilgi için sev turizm resmi web sayfasını ziyaret edebilir, info@sakaryasev.com adresine mail atabilirsiniz.

Sev Turizm Sefer Saatleri

Sev turizm karasu sefer saatleri
Sev turizm karasu sefer saatleri

Sev Turizm Karasu Servis Güzergahları

Servis güzergahı sev turizm
Servis güzergahı sev turizm

Karasu

Karasu

Karasu

Karasu, Sakarya iline bağlı Karadeniz’e kıyısı olan Marmara Bölgesine sınırları içerisinde yer alan bir sahil ilçesidir. Konumu itibari ile oldukça stratejik bir noktada bulunan Karasu’da, Liman ve Demiryolu bulunmaktadır. Ayrıca Karadeniz Sahil Yolu Karasu ilçesinin sınırları içerisinden geçmektedir.

Karasu, lokasyon olarak İstanbul, Kocaeli, Ankara ve Bursa gibi büyük şehirlere yakınlığı ile dikkat çekmektedir. Aynı zamanda 2015 yılı itibari ile Resmi Gazete’de yayınlanan habere göre, Karasu Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi olarak seçilmiştir. Bu kararın da etkisi ile Karasu’nun ilerleyen yıllarında daha da büyüyeceği tahmin edilmektedir.

Marmara bölgesi sınırları içerisinde yer alan Karasu’da, Karadeniz’e olan yakınlığının da etkisi ile daha çok Karadeniz iklimi görülmektedir. Yazları aşırı sıcaklıklar olmazken kışları da çok soğuk geçmez. Genel itibari ile ılık bir iklim bulunan Karasu’da en önemli ekonomik faaliyetler: Turizm, Tarım, Hayvancılık ve Sanayi’dir.

Yerel halkın birçoğu tarım ve hayvancılık ile ilgilense de özellikle yaz aylarında Turizm sektörü daha fazla ilgi odağı konumundadır. Bu bakımdan bakıldığında da kış nüfusu 57.000 olan Karasu’da yaz nüfusunun 500.000-800.000 civarında olduğu bilinmektedir.

Son yıllardaki yatırımlar ve tanıtım faaliyetleri ile özellikle inşaat sektörünün hızla geliştiği Karasu’da, bu duruma paralel olarak turizm sektörünün de hızla büyüdüğünü söylemek mümkündür.

Sadece turizm değil aynı zamanda sanayiye de önem veren Karasu Belediyesi, özellikle liman inşaatının bitişi ile yerli yabancı birçok sanayi firmasına da kapılarını açmayı planlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda yapımına devam edilen Karasu Demiryolu projesi oldukça önem arz etmektedir.

Karasu’ya ulaşım

Karasu konumu itibari ile birçok büyük şehire olan yakınlığı ile dikkat çekmektedir. Bunların en basında; İstanbul, Ankara, Bursa ve Kocaeli gibi şehirlerdir gelmektedir.

Karasu’ya İstanbul’dan ulaşım otobüs ile 2 buçuk saat,

Karasu’ya Ankara’dan ulaşım otobüs ile 4 saat,

Karasu’ya Bursa’dan ulaşım otobüs ile 3 buçuk saat,

Karasu’ya Kocaeli’nden ulaşım otobüs ile 2 saat,

Karasu bağlı olduğu il olan Sakarya’ya otobüs ile ulaşımı ise 45 dakika sürmektedir.

Karasu turizm

Karasu son yıllarda artan turizm faaliyetleri ile Marmara bölgesinde adından sıkça söz ettiren ve dikkat çeken bir ilçe konumundadır. Yaz nüfusunun 500.000-800.000 civarında olduğu Karasu’da, her kesim için turizm faaliyeti bulunmaktadır. Deniz turizminin yanında aynı zamanda da trekking etkinliklerine de ev sahipliği yapan ilçede birçok doğa harikası yer bulunmaktadır.

Karasu’da yaz turizm genel olarak Haziran ayının başı itibari ile başlarken Ağustos aynın sonlarına doğru sona ermektedir. Her ne kadar yazlıkçı misafirler bu dönemlerde ilçeden ayrılsalar da yerel halk özellikle Ağustos ayı sonrası deniz faaliyetlerine devam etmekte olup, faaliyetlerini Eylül ayının sonlarına kadar sürdürmektedir.

Karasuda gezilecek yerler;

Deniz ve sahil alanları: Plaj, 32 Evler, Akkum

Restoran (Çay bahçeleri, Alkollü alkolsüz içecekler vs.): Yeni mahalle, Çarşı merkez

Trekking, doğa yürüyüşü alanları: Maden deresi, Acarlar longozu

Karasu ekonomi

Karasu’da ekonomi Tarım, Hayvancılık, Turizm ve Sanayi üzerine kuruludur. Tüm ekonomik faaliyetlerin bir şekilde sürdürüldüğü ilçede, en büyük ekonomik kaynak tarım ve hayvancılıktır. Daha çok yerel halkın faaliyetlerini sürdürdüğü tarım ve hayvancılık dışında özellikle yaz aylarında Turizm sektörü de ciddi bir ekonomik gelir sağlamaktadır.

Turizm ve sanayileşmenin hızla büyüdüğü ilçede ilerleyen yıllarda tarım ve hayvancılığın yerini bu alanların alacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Karasu’da yaşam

Yerel halkın büyük çoğunluğu Karasu merkez bölgesine bağlı alanlarda yaşamaktadır. Yaz aylarında ise deniz kenarı olan bölgeler rağbet görmektedir. Karasu’da gerek yerel halk gerekse yazlıkçılar için birçok önemli bölge bulunmaktadır. Bunların başında; Karasu merkez, Karasu plaj, Karasu Yenimahalle, Karasu 32 evler ve Karasu Akkum bölgeleri gelir.

Kış aylarında akşam 10’a kadar açık olan birçok işletme özellikle yazın gelmesi ile beraber minumum gece 01:00’a kadar açık bulunmaktadır. Bu durum sahil kenarında yer alan işletmeler için daha ileri saatlere kadar geçerlidir.

Karasu merkezinde bütün işlerinizi halledebileceğiniz gibi diğer bölgelerde de hiçbir sorun yaşamadan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Karasu ile ilgili bilgiler

Coğrafi konum: Marmara Bölgesi

Bağlı olduğu il: Sakarya

Nüfusu: 57.000

İklimi: Karadeniz iklimi

Ekonomik faaliyetler: Turizm, Sanayi, Tarım, Hayvancılık

Belediye siyasi parti: AK Parti (2015)

Kumsal uzunluğu: 22 kilometre

Turizm bölgeleri: Yeni mahalle, Plaj, 32 Evler, Akkum

Önemli özellikleri: Liman’ı bulunmakta, Tren yolu inşaatı devam etmekte, Karadeniz Sahil Yolu üzerinde bulunmakta.

Ulaşım: İstanbul 2 saat, Ankara 3 saat, Bursa 2 saat, Kocaeli 1 saat, Sakarya 40 dakika,

Büyük proje: Karasu Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi ina edilmesi (Resmi Gazete 2015 yılı)

Karasu’ya nasıl gidilir

Karasu'ya nasıl gidilir

İstanbul’dan ulaşım;

Karasu’ya TEM otoyolundan Adapazarı’na gelip,  Adapazarı gişelerinden çıktıktan sonra Ankara yönündeki Adapazarı şehir girişinden girebilirsiniz. Adapazarı girdikten yaklaşık 500 metre kadar sonra, sağ tarafta Karasu yol ayrımını göreceksiniz. Bu yola girip, Karasu’ya ulaşabilirsiniz.

Harem ve Esenler otogarlarından, Sakarya VİB ve SEV firmaları, direk olarak Karasu’ya bir saat aralıklarla seferler düzenlemektedir.

Karasu, İstanbul arasında yaklaşık 3 saatlik mesafe bulunmaktadır.

Ankara’dan ulaşım;

Karasu’ya TEM otoyolundan Adapazarı yönüne doğru gelip, Akyazı gişelerinden çıktıktan sonra D-100’de yaklaşık 20 km. gidip Adapazarı’na gireceksiniz. Adapazarı girdikten yaklaşık 500 metre sonra sağ tarafta Karasu yol ayrımı var. Buradan Karasu’ya ulaşabilirsiniz.

Karasu, Ankara arasındaki mesafe yaklaşık 4 saattir.

Alternatif olarak Karasu’ya, sahil yolundan da ulaşmak mümkün.

Otobüs ile;

Adapazarı terminaline geldikten sonra, Karasu’ya her 10 dakikada bir minibüs seferleri bulunmaktadır.

Havayolu ile;

Sabiha Gökçen Havaalanı Karasu’ya yaklaşık 2 saat’lik uzaklıktadır. Adapazarı’na Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan seferler mevcuttur.