Karasu’da hayat nasıldır

Karasu’da hayat nasıldır

Karasu’da hayat nasıldır

Tipik bir tatil ilçesi özelliği taşıyan Karasu’da, hayatın genel işleyişi de bu özelliğine uygun bir şekilde devam etmektedir. Her tatil yöresi gibi Karasu’da da yazlar hareketli, kışlar ise durağan geçmektedir. Kış aylarında genel yapısı itibari ile yerel halk ağırlıklı bir yaşam sürülen Karasu’da, yazın ise tam tersi bir durum söz konusudur. Yaz aylarından gelen yazlık ziyaretçiler ile beraber tam bir festival havası bulunmaktadır.

Kış aylarında genelde şehir merkezinde toplanan alışveriş alanları, çeşitli eğlence mekanları ve kafeler ile günlük hayatın geride bırakıldığı Karasu’da, yazın tüm şehir sahil kesiminde toplanmaktadır. Yaz aylarında aktif olan sahilde ki eğlence mekanları, restorantlar, bar ve diskolar ile oldukça hareketli bir yaz dönemi geçmektedir.

Küçük bir ilçe olmanın vermiş olduğu avantaj ile ucuz bir hayatı bulunan Karasu’da asgari ücret ile geçinmek bile mümkün diyebiliriz. Özellikle barınma ihtiyacınızı karşılayacağınız ev size ait ise asgari ücret ile rahatça geçinebilirsiniz ki yerel halkın birçoğu bu şekilde yaşamlarını sürdürmektedir.

Yerel halkın en büyük uğraşı tarım ve hayvancılık gibi gözlemlense de özellikle yaz aylarına doğru artan sahil bölgesi yatırımları da dikkat çekmektedir. Yerel halkın açmış olduğu, eğlence mekanları, alışveriş alanları ve daha bir çok farklı hizmet unsurunu yaz aylarında bulabilirsiniz.

Karasu’da ulaşım konusunda da herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Sadece yaz aylarında artan nüfus ile beraber bazı alanlarda trafik sıkışıklığına rastlayabilirsiniz ki bu durum bu tarz bölgeler için oldukça olağandır. Karasu’da ulaşım hemen hemen her yere rahatlıkla sağlanabilmektedir. Şehir içi minibüsler ile Karasu’nun her bölgesine ulaşım 5 dakika ile maksimum 15 dakika arasında değişebilmektedir.

Karasu’da yerleşim alanlarını detaylı bir şekilde incelediğimizde, yerel halkın çarşı merkez ve civarında toplandığını, yazlık kesimin ise sırası ile Yeni mahalle, Liman Bölgesi, Plaj, 32 Evler ve Akkum alanlarında barındığını söyleyebiliriz.

Karasu’da farklı bir aktivite yapmak isteyen bireyler içinde birden çok imkan bulunmaktadır. Acarlar longozunda güzel bir doğa ziyareti yapabileceğiniz gibi Maden deresinde eşsiz bir piknik ziyafeti yapabilirsiniz. Ayrıca Küçükboğaz gölü’de Karasuda gezilmesi gereken yerler listesinin başlarında gelmektedir.