Karasu limanı 2016’da bitiyor

Karasu limanı 2016 bitiyor

Karasu limanı 2016’da bitiyor

1995 yılında temeli atılan ve yapımına halen devam edilen Karasu Liman’ı için bitiş tarihi 2016 yılı olarak belirlendi. 2016 yılında faaliyete geçmesi beklenen liman ile birlikte Karasu’nun yatırım merkezi olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Otomotiv Sanayi Endüstri Merkezi ilanından sonra Liman’ın da faaliyete geçmesi ile birlikte Karasu’da yatırım yapan büyük firmalar şimdiden sıraya girmeye başladı.

Liman inşaatı ile birlikte sanayi sektöründe hızla büyüme beklenen Karasu’da, bölge ihracatının da bu sayede artacağı söyleniyor.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, yaptığı açıklamada ”Uzun zamandan beri İlçemizde bulunan Karasu limanında çalışmalar tekrar başlamış durumda Karasu limanı Samsun ve Mersin limanından sonra Türkiye’nin üçüncü büyük limanı konumunda. Limanımızın faaliyete geçmesi ile birlikte İlçemizin sosya ekonomik düzeydeki gelişmişlik seviyesi ’de yükselmiş olacak. Liman Sakarya’nın Türkiye ve Dünyaya açılan kapısı konumunda. Hem İlçemiz hem Sakarya buradan çok büyük istifade edeceklerdir. İhracat ve lojistik üzerine tasarlanmış bir plan bildiğiniz gibi buda hem buradan kuzeyden tüm malları demir yoluyla Akdenize ulaştırılması ordan’da uzak doğudan ve Avrupa’dan gelen yükün yine trenlerle Karasu limanına ulaştırılarak doğu bloku ülkelere ulaştırılması planlanmaktadır.” dedi.