Karasunun en güzel yeri neresi

Karasunun en güzel yeri neresi

Karasunun en güzel yeri neresi

Sakarya Karasu, denizi, yeşili ve doğal güzellikleri ile son yıllarda adından sıkça söz ettiren Karadeniz’e komşu bir tatil beldesidir. 22 kilometrelik sahili ile ülkemizin en uzun kumsalına sahip olan ilçe, yaz aylarında ağırladığı turistler ile her geçen gün ününü yaymaya devam etmektedir.

Birçok doğal güzelliği de içinde barındıran Karasu’da, genellikle turistler tarafından en çok tercih edilen ve merak edilen gezilecek yerlerin başında Acarlar Longozu ve Maden Deresi gelmektedir. Bu iki yer dışında Küçük Boğaz ve Yeni Mahalle gibi 2 farklı bölgesi daha bulunan Karasu’da irili ufaklı birçok restoran da bulabilirsiniz.

Karasu’nun en güzel yerlerinden biri olan Acarlar Longozu ile Türkiye’de yer alan 3 su basar ormanından birini gezme imkanı bulabilir, Maden deresi ile şelalelerin altında tarihi bir keşfe çıkabilirsiniz. Aynı zamanda Sakarya nehrinin denize döküldüğü Yeni Mahalle’de nehir ve denizin oluşturduğu manzaranın eşliğinde aileniz veya arkadaşlarınız ile yeme içme imkanı bulabilirsiniz. İsterseniz de Küçük Boğaz gölü civarında konumlanmış mekanlarda ailece göl kenarında piknik yapma imkanını yaşayabilirsiniz.