Karasu yazlık yorumları

Karasu yazlık yorumları

Karasu yazlık yorumları

2005 yılından sonra ciddi derece büyüme gerçekleştiren Sakarya Karasu, günümüzde adından sıkça söz ettiren bir tatil bölgesi olmayı başardı. Uzun yıllardır yapılan yatırımlar ile büyük yatırımcılarında dikkatini çekmeyi başaran Karasu’da her geçen gün yeni bir projeye rastlamak mümkün.

Özellikle İstanbul, Bursa, Ankara ve Kocaeli gibi bölgelerden irili ufaklı yatırımcılar çeken Karasu, son yıllarda emlak sektöründe de adından sıkça söz ettirmeyi başardı. İstanbul’a yakınlığı ile burada yaşayan insanların bir numaralı yazlık bölge tercihi konumuna gelen Karasu her geçen yıl binlerce turist ağırlamakta.

Önceleri sadece yaz aylarında turist ağırlayan Karasu, günümüzde ise daha çok kalıcı turist ağırlamakta ve bu sayede yatırımcılar yaz kış Karasu’da kalabilmekte.

Çeşitli inşaat firmalarının İstanbul gibi büyük yerleşim yerlerinde yaptığı reklam çalışmaları ile binlerce insan Karasu’dan yazlık almakta. Bu yazlıkları çoğu kişiler yatırım amaçlı kullanırken bazıları sadece kendileri için ayırmakta.

Genellikle alınan evlere baktığımızda hep sahil kesimi boyunca sıralandığını görmekteyiz. Yazlık alan yatırımcılar bu yatırımları ya kiraya vererek ya da ilerleyen yıllarda satarak kar’a dönüştürebilmekte.

Özellikle Karasu Üniversitesinde okuyan öğrencilerin bu alanda yatırımcılar için bir numaraları hedef kitle olduğunu söylemek mümkün. Karasu Meslek Yüksekokulu’nun sahil kesiminde yer alması orada yatırım yapan kişiler için ekstra bir kira getirisi olarak göze çarpmakta.

2017 yılı itibari ile ortalama bir yazlığın Karasu’da 70-150 bin civarı bir fiyata tekabül ettiğini söyleyebiliriz. Bu fiyat farkı, denize yakınlık, metre kare cinsinden büyüklük ve merkezi lokasyon özelliklerinden oluşmaktadır.

Karasu’dan yazlık almak için en uygun yerler Plaj bölgesi, 32 Evler ve Akkum bölgeleridir. Bu bölgelerden yapılabilecek bir yatırım birkaç yıl sonra sizlere artı olarak geri dönebileceğinden şüphe yok. Örnek vermek gerekirse, 2012 yılından 40-60 bin civarından satılan Karasu yazlıkları günümüzde 70-150 bin bandına kadar çıkmış bulunmaktadır. Bundan 2-3 yıl sonrasındaki fiyatların ise daha da yüksek olacağı aşikardır.