Karasu’da ev nereden alınır

Karasu’da hayat nasıldır

Karasu’da ev nereden alınır

Son yıllarda büyük bir çıkış yakalayan Karasu, özellikle kendisine yakın büyük illerden ciddi bir rağbet görmekte. Her yaz Karasu’ya gelen turist sayısı bir önceki yıla oranla daha da artmakta. Hal böyle olunca Karasu’da yer alan inşaat firmaları da neredeyse Karasu’nun her bölgesine inşaatlar yapmakta.

Ulusal ve yerel basında artan Karasu reklamları ile Karasu’nun geleceğinin daha da iyi olacağını kuşkusuz bir gerçektir. Bu bakımdan Karasu’dan ev veya arsa almak gibi önemli yatırımlar bireylere uzun vadede ciddi bir gelir kaynağı oluşturacaktır.

Önceleri sadece denize yakın bölgelerden alınan ev ve arsalara artık diğer bölgelerde eklendi. Özellikle denize yakın yerlerde artık neredeyse inşaat yapacak alan çok az kalmışken biraz daha iç bölgelere doğru sektör kaymaya başladı. Bu durumda da Karasu’nun denize yakın bölgeleri kadar iç bölgelerinin de değeri her geçen yıl artar oldu.

Karasu’dan ev almak

Şuan da Karasu’dan ev veya arsa almak için en cazip yerler sahil kenarlarında ki bölgeler gibi görünse de özellikle Aşağı Aziziye ve Liman bölgesi de oldukça ilgi gören yerler konuma geldi.

Liman bölgesi daha çok sanayi amaçlı yatırımların yapıldığı yer, Aşağı Aziziye bölgesi ise daha nezih ve yeşilin için sakin bir tatil isteyenler için tercih edilen yer olma konumunda ilerliyor. Özellikle Aşağı Aziziye bölgesi olarak tabir edilen bölgede günümüzde birçok inşaat firmasının halen çalışmaları devam etmekte olup irili ufaklı birçok yatırım fırsatı bulunmaktadır.

Karasu’da yatırımlık evler

Konuyu toparlayacak olursak eğer Karasu’dan ev almak istiyor ama nereden alınacağını bilmiyorsanız şöyle bir derleme yapabiliriz.

Liman bölgesi: Tatil sitelerinin aynı zamanda da sanayi yatırımlarının olduğu bir yer.

Plaj bölgesi: Karasu’nun en merkezi tatil bölgesi olup en çok turistin ziyaret ettiği yerdir. Ancak günümüzde yeni projeler için bu bölgede pek bir yer kalmamıştır.

32 Evler bölgesi: Plaj bölgesinden sonra en çok tercih edilen yerlerden biridir. Sahilin dibinde boylu boyunca uzanan irili ufaklı birçok yazlığa burada rastlayabilirsiniz.

Akkum bölgesi: Sessiz, sakin ve aşırı bir kalabalığın olmadı nezih bir tatil isteyenler için iyi bir seçenektir. Aynı zamanda Karasu için önemli olan Küçükboğaz gölünün deniz ile birleştiği noktadır.

Aşağı Aziziye bölgesi: 2016 yılı itibari ile yatırımların arttığı, Karasu için geleceğin önemli tatil bölgelerinden biri olmaya adaydır. Şuan hali hazırda birçok inşaat firması bu bölgede hem müstakil hem de site tarzı projeler üretmekte olup, doğanın içinde denize yakın, kalabalıktan uzak hem yazlık hem de kışlık olarak ev almak isteyen için ideal bir yerdir.