Karasuda yazlık almak

Karasuda yazlık almak

Karasuda yazlık almak

Büyükşehirlerde oturanların son yıllardaki en büyük yatırım araçlarından biride yazlık almak. Karasu’da bu konuda büyükşehirlere olan yakınlığı ile ön plana çıkmakta. Özellikle İstanbul, Kocaeli, Bursa ve Ankara gibi metropol şehirlere olan yakınlığı Karasu’nun bu alanda da adından söz ettirmesine neden oldu.

2005 yılı sonralarında artan yatırımlar ve 2010 yılı civarında gerçekleşen ekonomik büyüme, Karasu’nun bu sektörde büyümesine olanak sağladı. Günümüzde İstanbul’a yakın olup da bilinen en önemli yazlık mekanlardan biri haline geldi.

Çeşitli büyük inşaat firmalarının yapmış olduğu yatırım ve reklamlar Karasu’nun bu alanda ün kazanmasına olanak sağladı. Özellikle 2012 yılı sonrası hızla gelişen, değişen ve büyüyen bir ilçe konumuna ulaştı.

Genellikle İstanbul ve Kocaeli halkının tercih ettiği Karasu’da son zamanlarda Bursa ve Ankara’dan da yatırımcıların geldiğini söylemek mümkün.

Özellikle İstanbul bölgesi içerisinde herkesin Karasu hakkında belirli bir fikri ve görüşü olduğunu söyleyebiliriz. İstanbul’dan gelen misafirlerin genellikle amacı Karasu’dan yazlık almak ve bunu kar olarak döndürebilmek. Kimi yatırımcılar aldıkları evi sadece kendilerine ayırırken kimileri de kış aylarında kiraya vererek yatırım amacı ile hareket etmektedir.

Halen hızla büyümeye devam eden Karasu’da en son olarak Liman projesinde sona gelindi ve artık ticaret gemileri Karasu limanına yanaşmaya başladı. Bunun yanı sıra Karadeniz sahil yolunun Karasu’nun içerisinden geçmesi ve İstanbul üçüncü boğaz köprüsünün bir devam niteliği taşıması Karasu’nun önünün açık olduğun başka bir göstergesidir. Aynı zaman da birçok irili ufaklı işletme veya fabrika sahibi yatırımcılarından son yıllarda Karasu’da keşif yapmaları Karasu’nun geleceğinin ne denli parlak olduğunun bir başka göstergesidir. Bu bakımdan Karasu’dan yazlık almak ve bunu bir yatırım aracı olarak görmek son derece mantıklı bir tercih olacaktır.