Karasuda yazlık almak

Karasuda yazlık almak

Karasuda yazlık almak

Büyükşehirlerde oturanların son yıllardaki en büyük yatırım araçlarından biride yazlık almak. Karasu’da bu konuda büyükşehirlere olan yakınlığı ile ön plana çıkmakta. Özellikle İstanbul, Kocaeli, Bursa ve Ankara gibi metropol şehirlere olan yakınlığı Karasu’nun bu alanda da adından söz ettirmesine neden oldu.

2005 yılı sonralarında artan yatırımlar ve 2010 yılı civarında gerçekleşen ekonomik büyüme, Karasu’nun bu sektörde büyümesine olanak sağladı. Günümüzde İstanbul’a yakın olup da bilinen en önemli yazlık mekanlardan biri haline geldi.

Çeşitli büyük inşaat firmalarının yapmış olduğu yatırım ve reklamlar Karasu’nun bu alanda ün kazanmasına olanak sağladı. Özellikle 2012 yılı sonrası hızla gelişen, değişen ve büyüyen bir ilçe konumuna ulaştı.

Genellikle İstanbul ve Kocaeli halkının tercih ettiği Karasu’da son zamanlarda Bursa ve Ankara’dan da yatırımcıların geldiğini söylemek mümkün.

Özellikle İstanbul bölgesi içerisinde herkesin Karasu hakkında belirli bir fikri ve görüşü olduğunu söyleyebiliriz. İstanbul’dan gelen misafirlerin genellikle amacı Karasu’dan yazlık almak ve bunu kar olarak döndürebilmek. Kimi yatırımcılar aldıkları evi sadece kendilerine ayırırken kimileri de kış aylarında kiraya vererek yatırım amacı ile hareket etmektedir.

Halen hızla büyümeye devam eden Karasu’da en son olarak Liman projesinde sona gelindi ve artık ticaret gemileri Karasu limanına yanaşmaya başladı. Bunun yanı sıra Karadeniz sahil yolunun Karasu’nun içerisinden geçmesi ve İstanbul üçüncü boğaz köprüsünün bir devam niteliği taşıması Karasu’nun önünün açık olduğun başka bir göstergesidir. Aynı zaman da birçok irili ufaklı işletme veya fabrika sahibi yatırımcılarından son yıllarda Karasu’da keşif yapmaları Karasu’nun geleceğinin ne denli parlak olduğunun bir başka göstergesidir. Bu bakımdan Karasu’dan yazlık almak ve bunu bir yatırım aracı olarak görmek son derece mantıklı bir tercih olacaktır.

Karasudan ev alınır mı, yazlık almak mantıklı mı

Karasudan ev alınır mı, yazlık almak mantıklı mı

Karasudan ev alınır mı, yazlık almak mantıklı mı

Son yıllarda yapılan reklamlar ve artan yatırımlar ile Karasu’dan yazlık almak oldukça iyi bir yatırım olarak göze çarpıyor. Karasu’dan henüz daha 5 yıl öncesine kadar 30-40 bin TL’ye alınabilecek evlerin fiyatları günümüzde 80-140 bin TL’ye kadar çıkabilmekte. Bu durumun oluşmasında en büyük faktör tabi ki Karasu’da artan yatırımlar ve reklamlar sayesinde ülke genelinde isminin duyulması.

Özellikle İstanbul, Kocaeli ve Ankara gibi metropol şehirlerinde yapılan tanıtım amaçlı reklam kampanyaları Karasu’yu ülke genelinde tanıtmaya oldukça yardım oldu. Hal böyle olunca da bunu fırsat bilen yatırımcılar Karasu’da ki ev ve arsa fiyatlarının her yıl kademeli olarak artmasına ön ayak hazırladı.

5 yıl öncesine kadar gerek arsa gerekse ev alımları düşük miktarda ve seyrek olarak devam etmekteyken günümüzde her yıl özellikle de yaz aylarının yaklaşması ile beraber hem arsa hem de ev alanların sayısı her ay binleri bulmakta.

Karasu’ya havadan bir görüntü ile bakıldığında ne denli bir gelişme gösterdiğini daha iyi anlayabilirsiniz. Bu bakımdan aşağıda görselli incelemenizi tavsiye ederiz.

Karasu havadan görünüm

İstanbul’a yakın tatil yeri
İstanbul’a yakın tatil yeri

Görüldüğü gibi Karasu’da neredeyse arsa almak artık imkansız hale geldi. Her yer yapılaşma ile doldu taştı ve bu bakımdan yatırım amaçlı ev almak isteyen bireyler daha çok Karasu merkezinden uzaklaşarak ya liman bölgesi yada Akkum bölgesi gibi yerlerden ev-arsa aramaya başladılar.

Yapılan Liman ve yakında gelecek projesi hazır olan Tren yolu ile beraber Karasu’nun gelişimi önlenemez bir şekilde yükseleceğe benziyor. Sadece turizm alanında değil sanayi alanında da hızla büyüme gösteren Karasu, tarım ilçesi özelliğini yavaş yavaş yitirerek daha çok turizm ve sanayi ilçesi olma yolunda gidiyor. Özellikle önümüzde ki 3-5 yıla kadar Karasu’nun çevre ilçelere oranla çok fazla gelişebileceğini söylemek mümkün. Henüz tren yolu tam olarak devreye girmeden bu kadar gelişen Karasu’nun tren yolu devreye girdikten sonra artacak olan sanayi yatırımları önümüzdeki yıllarda ev-arsa almak oldukça zor olacağa benziyor.

Bu döneme kadar Karasu’ya yatırım yapan bireyler şimdiden meyvelerini toplamaya başlamışken yeni yatırımcıların ellerini çabuk tutmaları gerektiği söyleniyor. Zira her geçen yıl gelişen Karasu’da fiyatlarda her geçen gün kat ve kat artmakta.