Karasuda yazlık fiyatları

Karasuda yazlık fiyatları

Karasuda yazlık fiyatları

2016 yılı yaz ayının içerisinde olduğumuz bu dönemde, Karasu’da yazlık fiyatları da yavaş yavaş belirlenmeye başlandı. Karasu’da yazlık fiyatlarındaki en önemli unsur ise denize yakınlık ve genel ulaşılabilirlik olarak dikkat çekmekte.

Merkeze yakın olan evlerde satılık fiyatları daha ucuzken denize yakın sahil kesiminde ki evlerde yazlık fiyatları daha yüksek rakamlarda seyretmekte. Özellikle plaj bölgesi yazlık fiyatları ile liman ve akkum bölgesi yazlık fiyatları farklılık göstermekte. En pahalı yazlıklar, plaj ve 32 evler lokasyonların da yer almakta. Daha düşük bütçeli aileler için en iyi tercih ise Akkum bölgesi olarak görülmekte.

Liman bölgesinde yapılan sanayileşme çalışmaları bölgenin ilerleyen dönemlerde sanayi üzerine gelişme göstereceğinin sinyallerini verirken, Akkum bölgesi ise daha sakin ve diğer bölgelere oranla daha düzenli bir yapılaşma gözlemlenmekte. Özellikle orta yaş üstü kesimin tercih ettiği Akkum, gerek günlük yaşantısı gerekse gece hayatı bakımından daha sakin bir izlenim vermekte.

Karasuda 2016 yılı itibari ile yazlık ev fiyatları ortalama 80.000 ile 140.000 arasında seyretmekte. Bu durumun oluşmasındaki en büyük sebep kuşkusuz satın alınacak evin lokasyonu.