Bmc otomotiv Karasu’da fabrika kuruyor

Bmc otomotiv Karasu'da fabrika kuruyor

Bmc otomotiv Karasu’da fabrika kuruyor

Son yıllardan adından sıkça söz ettiren Karasu’da yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Özellikle 08.04.2015 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile Karasu’nun Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi ilan edilmesi, Karasu’da yatırımlarıda beraberinde getiriyor.

Karasu Belediyesi ile BMC yetkilileri arasındaki görüşmeler sonucu Karasu’ya BMC’nin fabrika kurmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Anlaşmanın tam olarak sağlanması ile birlikte, Karasu’da BMC tarafından Savunma Sanayi Üretim Fabrikası kurulacağı açıklandı. Yapılan açıklamaların bir diğerinde ise Karasu’ya kurulacak olan BMC fabrikaları ile 10 bin kişinin istihdam sağlayacağı yönünde.

BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş sahibi Ethem Sancak yaptığı açıklamada ”Buraya BMC Karasulu olma belgesini almaya geldi. Burası coğrafi konum itibariyle bizim için çok önemli. Projemizi gerçekleştirmemiz için hiçbir olumsuz yön yok. Planladığımız ürünlerin genelini Karasuda üreteceğiz. Kara, deniz, hava savunma sanayinde yaklaşık 10bin kişi istihdamı sağlanacak il olma yolunda büyük bir adım sağlanacak. 2 yıl içerisinde taşınıp Türkiyenin savunma alanında can damarı olacağız” dedi.