Karasuda yatırım yapmak mantıklı mı

Karasuda yatırım yapmak mantıklı mı

Karasuda yatırım yapmak mantıklı mı

Marmara Bölgesine bağlı Sakarya ilinin en önemli ilçelerinden biri olan Karasu, Karadeniz’e kıyısı olan önemli bir tatil bölgesidir. Son yıllarda adından sıkça söz ettirmeyi başaran Karasu’ya genellikle İstanbul ilinden turist akını gerçekleşmektedir.

İstanbul’a olan yakınlığı bu durumun oluşmasında son derece önem arz etmekte olup aynı zaman da Ankara, Bursa ve Kocaeli gibi ülkemizin büyük kentlerinden de ziyaretçi akınına uğramaktadır. Gelen ziyaretçilerin neredeyse tamamı yaz turizm için Karasu’yu tercih etmekte olup kimi kalıcı kimi ise dönemlik gelmektedir.

Karasu’ya yapılan yatırımlar 2017 yılı itibari ile oldukça artmıştır. Herkesin bildiği üzerine emlak sektöründe büyük bir yükseliş yaşanan Karasu’da, yaklaşık 10 yıldır bitmeyen Karasu Limanı’da 2017 yılı itibari ile hizmete açılmıştır.

Gazi Metal gibi ülkemizin önemli sanayi kuruluşları da her geçen gün Karasu’ya yatırım amaçlı işletmeler açmaktadır. Bu durumun oluşmasında da en büyük sebeplerden biri hem Karasu Limanı’nın açılmış olması, hem de hali hazırda bir demir yolu projesinin Karasu’da yapımına devam ediliyor olmasıdır.

Özellikle İstanbul ve Kocaeli gibi sanayi kentlerinde bu tarz büyük sanayi kuruluşlarının yer bulmakta zorlandığını söylemek mümkün. Bu bakımdan yatırım için yeni bölgeler aranmaktadır. Bu aranan bölgeler arasında da bu kuruluşların isteklerini karşılayabilecek gerekli altyapı Karasu’da bulunmaktadır. Liman ve Demiryolu ağının aktifleşmesi ile Karasu’nun geleceğinin parmak olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Hem yazlık bir yer olması açısından yaz turizmine uygunluğu hem de ülkemizin büyük sanayi kuruluşlarının gerekli altyapıyı sağlamasından dolayı Karasu’yu tercih etmeye başlamaları Karasu’nun önümüzdeki yıllarda önemli bir yatırım kentine dönüşebileceğini göstermektedir.

Günümüzde sadece yazlık ev ve arsa alınarak yatırım yapılan Karasu’da önümüzdeki yıllarda sanayi alanında da büyümenin gerçekleşmesi ile farklı yatırım alanlarının da ortaya çıkacağı ön görülmektedir. Karasu merkezinde artık yatırımlık arazinin kalmaması da Karasu’nun büyüdüğünü ve büyümeye bundan sonra daha da fazla devam edeceğinin en büyük göstergelerinden biridir.

Karasuda yazlık almak

Karasuda yazlık almak

Karasuda yazlık almak

Büyükşehirlerde oturanların son yıllardaki en büyük yatırım araçlarından biride yazlık almak. Karasu’da bu konuda büyükşehirlere olan yakınlığı ile ön plana çıkmakta. Özellikle İstanbul, Kocaeli, Bursa ve Ankara gibi metropol şehirlere olan yakınlığı Karasu’nun bu alanda da adından söz ettirmesine neden oldu.

2005 yılı sonralarında artan yatırımlar ve 2010 yılı civarında gerçekleşen ekonomik büyüme, Karasu’nun bu sektörde büyümesine olanak sağladı. Günümüzde İstanbul’a yakın olup da bilinen en önemli yazlık mekanlardan biri haline geldi.

Çeşitli büyük inşaat firmalarının yapmış olduğu yatırım ve reklamlar Karasu’nun bu alanda ün kazanmasına olanak sağladı. Özellikle 2012 yılı sonrası hızla gelişen, değişen ve büyüyen bir ilçe konumuna ulaştı.

Genellikle İstanbul ve Kocaeli halkının tercih ettiği Karasu’da son zamanlarda Bursa ve Ankara’dan da yatırımcıların geldiğini söylemek mümkün.

Özellikle İstanbul bölgesi içerisinde herkesin Karasu hakkında belirli bir fikri ve görüşü olduğunu söyleyebiliriz. İstanbul’dan gelen misafirlerin genellikle amacı Karasu’dan yazlık almak ve bunu kar olarak döndürebilmek. Kimi yatırımcılar aldıkları evi sadece kendilerine ayırırken kimileri de kış aylarında kiraya vererek yatırım amacı ile hareket etmektedir.

Halen hızla büyümeye devam eden Karasu’da en son olarak Liman projesinde sona gelindi ve artık ticaret gemileri Karasu limanına yanaşmaya başladı. Bunun yanı sıra Karadeniz sahil yolunun Karasu’nun içerisinden geçmesi ve İstanbul üçüncü boğaz köprüsünün bir devam niteliği taşıması Karasu’nun önünün açık olduğun başka bir göstergesidir. Aynı zaman da birçok irili ufaklı işletme veya fabrika sahibi yatırımcılarından son yıllarda Karasu’da keşif yapmaları Karasu’nun geleceğinin ne denli parlak olduğunun bir başka göstergesidir. Bu bakımdan Karasu’dan yazlık almak ve bunu bir yatırım aracı olarak görmek son derece mantıklı bir tercih olacaktır.