Karasu sahili

Karasu sahili

Karasu sahili

Son yıllarda adından sıkça söz ettirmeye başaran Karasu, sahili ile de rakiplerinin önüne geçiyor. Özellikle 22 kilometrelik sahili ile Türkiye’nin en büyük Dünya’nın ise 3 büyük sahil hattına sahip olan Karasu’da, yaz aylarında boş yer bulabilmek oldukça zor.

Uzunluğu kadar genişliği ile de dikkat çeken Karasu sahili, her yaz artan yazlıkçı sayısı ile gün geçtikçe adından daha da söz ettirecek gibi görünüyor.

Karasu sahilinin önemli özelliklerinden biri de romatizma gibi eklem rahatsızlıklarına da son derece iyi geliyor olması. Turizm  dışında sağlık açısından da tercih edilen Karasu sahili, bu anlamda da son derece önem arz ediyor.

Belediyenin her yıl düzenli olarak yapmış olduğu temizlik çalışmaları ile yaza hazırlanan Karasu kumsalı, çeşitli irili ufaklı işletmeler ile renkleniyor. Özellikle sıcaktan bulananlar için soğuk meze satışları yapan birçok işletmeye rastlamak mümkün.

Alkollü ve alkolsüz içeceklerin serbest bir şekilde satışının yapıldığı Karasu sahili, her kesime hitap ederek ziyaretçilerinin ihtiyaçlarını karşılıyor.

22 kilometrelik sahil hattı boyunca, Yeni mahalle, Liman bölgesi, Plaj, 32 Evler ve Akkum yerleşimleri bulunmakta. En yoğun yerleşimin bulunduğu bölge olarak ise Plaj bölgesi karşımıza çıkıyor.