Karasu gecelerine yıldız yağmuru

Karasu gecelerine yıldız yağmuru

Karasu gecelerine yıldız yağmuru!

Ramazan ayının sona ermesi ve bayram tatilinin 9 gün olması ile birlikte Karasu’da yaz tatili dönemi tam anlamıyla başlamış oldu.

Yazlıkçı misafirlerin adeta akın ettiği Karasu, oldukça yoğun bir dönem yaşıyor. Bu durumu fırsat bilen bazı gece kulüpleri, birçok önemli ismi sahnelerinde konuk ediyor.

Bayramın birinci günü başlayan konser etkinlikleri, ağustos aynının sonuna kadar belirli periyotlarla devam ediyor.

Karasu Funclub Arena, Karasu Lion Club ve Karasu Nostalji Club, konser organizasyonları ve çeşitli aktivitelerle bu alanda başı çekiyor.

Karasu Funclub Arena sahne alacak Dj, Sanatçı listesi;

İnna, Sevda Özkaran, Atiye, Yasin Keleş, Serdar Ortaç, Burak Yeter, Simge Sağın, Alexandra Stan, Emrah Karaduman ft. Tuğba Yurt, Akcent, Ebru Polat, Dj XXXL, İrem Derici, Bang La Decks, Otilia, Ece Seçkin, Çağın Kulaçoğlu ft. Hande Yener, Kerimcan Durmaz, Erdem Kınay ft. Merve Özbey

Detaylı bilgi ve iletişim:

 • Web: www.funclubarena.com
 • Telefon: 0 (535) 100 50 88 – 0 (532) 248 06 24
Karasu fan club arena sanatçılar
Karasu fan club arena sanatçılar

Karasu Lion Club sahne alacak Dj, Sanatçı listesi;

Doğukan Manço ft. Funda, Berna Öztürk, Mert Hakan, Emir, Emre Kaya, İlyas Yalçıntaş, Berkay

Detaylı bilgi ve iletişim:

 • Telefon: 0 (507) 922 10 34 – 0 (530) 614 60 00
Karasu lion club sanatçılar
Karasu lion club sanatçılar

Karasu Nostalji Club sahne alacak Dj, Sanatçı listesi;

Moro Gata, Ece Toprak, Kadir Acar, Ceren Özdemir

Detaylı bilgi ve iletişim:

 • Telefon: 0 (535) 494 19 29
Karasu nostalji club sanatçılar
Karasu nostalji club sanatçılar

Karasu fan club arena

Fan club arena Karasu

Karasu fan club arena

Karasu’nun en yeni ve en iddialı gece kulüplerinden olan Karasu fan club arena, konuk ettiği sanatçılar ve modern binasıyla dikkat çekiyor. İki katlı ve 2500 kişi kapasiteli olan işletme, bu alanda Karasu’da tek olma özelliğini taşıyor. Açılışını ‘Bilionera’ adlı şarkısıyla adından söz ettiren rumen şarkıcı ‘Otilia’ ile yapan gece kulübü, Karasu gecelerinde bir numara olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Yaz aylarında doluluk oranı yüksek olan Karasu fan club arena’yı ziyaret etmek isteyenlerin, rezervasyon yaptırmaları gerekiyor.

Fiyatları Karasu ortalamasının üstünde olan işletmeye ulaşım ise, diğer gece kulüplerine oranla biraz daha zor. Karasu merkez plajının dışında, Yeni Mahalle bölgesinin iç kesimlerde yer alan Karasu fan club arenaya gidebilmek için özel araç gerekiyor.

İletişim Bilgileri

 • 0532 135 25 24 – 0535 100 50 88
 • Yeni Mah. 60 No’lu küme evleri No: 4 Karasu, Sakarya
 • fanclubarena@hotmail.com
 • fanclubarena.com

Karasu’da turizm

Karasu'da turizm

Karasu’da turizm

Marmara bölgesinde Sakarya iline bağlı olan Karasu’da turizm faaliyetleri son yıllarda ciddi derecede artış göstermiştir. En önemli ekonomik faaliyetlerinden biri olan Turizm ve Sanayi ile Karasu göç alan bir ilçe konumuna gelmiştir.

Özellikle 2005 yılından itibaren çeşitli inşaat firmaları ve Karasu Belediyesi’nin tanıtımları sonucunda Karasu, ciddi bir turizm ilçesine dönüşmüştür. 2015 yılı verilerine göre Karasu’ya yazlık ortalama 700.000 ziyaretçi gelmektedir. Bu durum, özellikle altyapı bakımından çeşitli problemler doğursa da, turizm açısından bakıldığında son derece önemli bir tanınırlık yaratmıştır.

Karasu’da gezilecek ve görülecek yerlerden bazıları;

 • Acarlar Longozu
 • Maden Deresi
 • Küçük Boğaz
 • Yeni Mahalle
 • Plaj

Yukarıda yer alan gezilebilecek yerler, Karasu’nun belli başlı alanlarıdır. Bunlar dışında özellikle deniz turizmi açısından çeşitli bölgelere ayrılan Karasu’da, 22 kilometrelik Dünya’nın en uzun 3.kumsalı bulunmaktadır. Karasu’da sahil bölgesi Yeni Mahalle, Plaj, 32 Evler, Akkum ve Küçük Boğaz olmak üzere 5’e ayrılmıştır.

Yazın nüfusun büyük bir çoğunluğu bu alanlarda ikamet ederken, yerel halkın birçoğu ise yaz kış Karasu merkezinde yer almaktadır.

Karasu’da eğlence sektörü yaz aylarında aktif hale gelirken, bu anlamda plaj bölgesi başı çekmektedir.

Özellikle Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yakın il ve ilçelerden gelen günübirlik tatilciler ile bu günlerde neredeyse 22 kilometrelik sahil bandında yer bulmak imkansız hale gelmektedir. Gece hayatı oldukça hareketli ve eğlenceli olan Karasu’da, sessizliği seven tatilciler için de çeşitli alanlar mevcuttur. Sakin bir tatil isteniyorsa Akkum ve Yeni Mahalle bölgeleri daha uygunken, gece kulübü ve eğlenceye yönelik alternatifler isteyenler için de Plaj ve 32 Evler bölgeleri daha doğru tercihler olacaktır.

Karasu nasıl bir yer

Karasu nasıl bir yer

Karasu nasıl bir yer?

Karasu, Sakarya’nın kuzeyinde yer alan bir sahil ilçesidir. Karadeniz kıyısında yer alan Karasu’da, Karadeniz iklimin karakteristik özellikleri mevcuttur. Halk genel olarak tarım ile uğraşmakla birlikte son zamanlarda turizm sektörü de önemini oldukça arttırmıştır. Halkın etnik yapısı ise çeşitlilik göstermektedir, birçok etnik kökenden insan Karasu’da birlikte yaşamaktadır.

Karasu’da nerelerde gezilir, neler yapılabilir?

Karasu’da, Sakarya nehrinin Karadeniz ile birleştiği noktadaki Yeni Mahalle bölgesinde rakı balık sofraları ile hizmet veren birçok yerde oturup rahatlıkla içkinizi içebileceğiniz gibi, aynı zaman da yine ailenizle birlikte oturup Sakarya nehrinin ve Karadeniz’in birleştiği noktada çaylarınızı yudumlayabilir, yürüyüş yapabilirsiniz.

Yaz aylarında oldukça hareketli olan Karasu’da, çocuğunuzla birlikte lunapark’a gidebilir, çarşı merkezi ile plaj bölgesi arasında uzun bir yürüyüş yapabilir, canlı müzik yapan işletmelerde zaman geçirebilir, disko’lara gidebilir ve daha sakin bir ortam istiyorsanız kumsalın sessizliğine kendinizi bırakabilirsiniz.

Türkiye’nin en doğal ve en güzel piknik alanlarından biri olan Maden Deresi’nde ailenizle birlikte muhteşem doğal güzellikler arasında piknik yapabilirsiniz. Hafta sonları oldukça kalabalık olduğunu da belirtmek isteriz.

Karasu’da yine bir başka piknik alanı da Küçük Boğaz bölgesidir. Maden Deresi’ni uzak bulanlar veya farklı bir alternatif arayanlar için en ideal alan burasıdır. Karadeniz ve boğaz ile yeşilliklerin arasında, doğa ile iç içe piknik yapabilmeniz için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir Küçük Boğaz bölgesi. Son dönemdeki yatırımlar ile de popülaritesini daha da arttırmıştır.

Acarlar Longozu, tüm Türkiye tarafından bilinen ve doğal oluşumu ile ün salmış bir doğal sit alanıdır. Ülke içinden olduğu gibi aynı zamanda ülke dışından da birçok kişi özel olarak burayı ziyaret etmektedir. Acarlar Longozu, Edirne İğneada’da bulunan longozla birlikte Türkiye’nin en büyük subasar ormanlarındandır.

Karasu kumsalı 20 km’ye varan uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun sahiline sahiptir.

Karasu, Marmara bölgesinin en önemli turizm bölgelerinden biri olmuştur. Turizm sektöründe son yıllarda patlama yaşanmıştır. Özellikle de İstanbul, İzmit, Adapazarı, Düzce gibi yakın çevrelerden birçok yazlıkçı Karasu’da tatil yapmaktadır. İnşaat sektörü için de, Karasu için tam bir yatırım yeri haline gelmiştir. Yaz nüfusu 700.000’i bulan Karasu’da normal nüfus ise 57.000’dir.

Karasu’da gezilecek ve görülecek yerler

Maden deresi
Maden deresi
Karasu merkez
Karasu merkez
Acarlar longozu
Acarlar longozu
Karasu sahil
Karasu sahil

Karasu hakkında

Sakarya Karasu ilçesi

Karasu hakkında

Karasu, Sakarya iline bağlı Marmara Bölgesi içerisinde yer alan şirin bir sahil ilçesidir. Karadeniz’e kıyısı olan Karasu ile bağlı olduğu Sakarya’nın merkez ilçesi arasında ortalama 50 dakikalık bir mesafe bulunmaktadır.

Karasu’nun konumu ve özellikleri

Karasu’nun doğusunda Kocaali, güneyinde Hendek, güneybatısında Ferizli, batısında Kaynarca ilçeleri ile çevrili olup, kuzey kısmı tamamen Karadeniz ile çevrilidir. Lokasyon bakımından oldukça avantajlı bir konumda yer alan Karasu, İstanbul’a 2 saat, Kocaeli’ne 1 saat, Bursa’ya 4 saat, Ankara’ya 4 saat’lik mesafede yer almaktadır. Bu özelliği ile Marmara Bölgesinin en önemli turizm şehirlerinden biri haline gelmiştir.

karasu çarşı
karasu çarşı

Karasu’da nüfus ve yönetim

Karasu’nun şu an ki tahmini nüfusu 57 .000 civarındadır. Deniz seviyesinin 5 metre kadar üstünde yer alan Karasu’nun, toplam yüzölçümü 457 km2’dir. Göç alan bir ilçe olan Karasu’da 2007 yılı itibari ile yükselen bir nüfus gözlenmektedir. Nüfusun yarıdan fazlası merkez bölgelerde yaşamaktadır.

Marmara bölgesinin en önemli tatil ilçelerinden biri olan Karasu’da şuan Kaymakam olarak Şafak Gürçam ve Belediye Başkanı olarak Mehmet İspiroğlu görev yapmaktadır. Son seçimlerde tercihini Mhp’den, Akp’ye geçmek yönünde kullanan Mehmet İspiroğlu üst üste ikince kez Karasu’da Belediye Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Karasu’da halk yapısı

Marmara bölgesi ile Karadeniz bölgesi arasında ara bölge olarak kalan Karasu’da, halkın etnik yapısı da çeşitlilik göstermektedir. Laz, Çerkez, Gürcü, Manav gibi her etnik kökenden insanın barındığı ilçede en büyük çoğunluğu Laz ve Gürcüler alır. Son yıllarda göç alan bir özelliği bürünmesi de Karasu’nun etnik yapısında da çeşitliliğe neden olmuştur.

acalar longozu
acalar longozu

Karasu’nun iklimi ve ekonomisi

Karadeniz iklimin hakim olduğu Karasu’da yazlar bunaltıcı derecede sıcak olmamak ile beraber kışlar da çok soğuk değildir. Kar yağışları genelde bir kaç gün sürer ve kalıcı bir etki bırakmaz.

Sakarya’nın Karasu ilçesinin en önemli ekonomik faaliyetleri, tarım, turizm ve balıkçılık üzerinedir.

 

karasu maden deresi
karasu maden deresi

Karasu’da turizm ve eğlence

Karasu, lokasyonu itibari ile Maden Deresi, Acarlar Longozu, Küçük Boğaz ve Yeni Mahalle gibi önemli bölgeleri içinde barındırır. Aynı zamanda da kıyı şeridine yayılan Plaj, 32 Evler ve Akkum gibi tatil alanları da Karasu sınırları içinde yer almaktadır. Her yaz turizm odaklı olarak, nüfusunda ciddi bir artış olan Karasu’da yazlık ortalama nüfus 700.000’e kadar ulaşmaktadır. Bu alanda çeşitli inşaat firmaları ve Karasu Belediyesi’nin tanıtımları son derece önemli olmuştur.

 Sakarya Karasu ilçesi genel özellikleri;

 • İstanbul, Bursa, Kocaeli ve Ankara gibi şehirlere çok yakındır.
 • Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı tarafından, Türkiye’nin Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi olarak Karasu ilan edilmiştir. 11 Nisan 2015 tarihinde yapılan açıklama aynı gün resmi gazete tarafından da yayınlanmıştır.
 • Marmara Bölgesinin kuzeyinde yer alan tek Liman Karasu’da yer almaktadır.
 • Yapımına başlanan Tren yolu projesi devam etmektedir.
 • Yazlık ortalama nüfusu 700.000’dir.
 • Ulaşım anlamında son derece rahat bir lokasyona sahiptiır.
 • Batı Karadeniz Sahil Yolu Karasu ilçesinin Plaj mevkisinden geçmektedir.
 • Dünyanın en uzun kumsallarından birine sahip olan Karasu’da sahil uzunluğu 22 km’dir.