Karasu denizi temiz mi

Karasu denizi temiz mi

Karasu denizi temiz mi

22 kilometrelik sahil uzunluğu ile Türkiye’nin en büyük denize girilebilir sahil uzunluğuna sahip olan Karasu’nun her bölgesinde denize girme imkanı bulunmaktadır. 3 ana bölgeye ayrılan Karasu’da turistlerin en çok ilgi gösterdiği tatil bölgesi Plaj kesimidir. Luna Park ve birçok eğlence mekanında burada bulunması bu bölgenin diğer bölgelere oranla daha çok ziyaretçi çekmesinde ana unsurdur.

Her yıl sahil boyunca belediye ekipleri tarafından temizlik işlemleri yapılmakta olan Karasu sahilinde gönül rahatlığı ile denize girebilirsiniz.

Her yazın başında çeşitli temizlik ekipmanlar ile sahil boyunca temizlik yapılmakta ve Karasu sahili bu temizliğin ardından turistlere ve yerli halkın hizmetine açılmaktadır.

Zaman zaman oluşan rüzgarlar ve doğal afetler ile bazen sahil alanlarında oluşan kötü görüntülerde Belediye ekipleri tarafından sürekli olarak denetlenerek eski haline kavuşturulmaktadır.

Denizin içi ise son yıllarda yapılan dalga kıranlarında etkisi ile bazı bölgelerde taşlanmalar mevcuttur. Ancak yine bu sorununda giderilmesi için çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Özellikle dalga kıranların bulunduğu alanlarda deniz dibine dalışlardan uzak durmakta fayda vardır. Aynı zamanda iki dalga kıran arasında yüzmeye çalışmakta hava ve deniz durumuna göre tehlike teşkil edebilmektedir. Bu bakımdan iki dalga kıran arasında deniz kötü iken yüzmekten kaçınmak gerekmektedir.